هرکس مشکلی از مومنی را برطرف نماید و او را خوشحال سازد ، خداوند او را روز قیامت خوشحال و راضی می گرداند . امام رضا " (ع)
حدیث
نمایش خبر

جشن تولد 82 سالگی استاد منوچهر معتبر

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
جشن تولد 82 سالگی استاد منوچهر معتبر

همزمان با فرارسیدن سالروز تولد استاد منوچهر معتبر  و به منظور نکوداشت و مقام هنرمندان و پیشکسوتان روز سه شنبه 21 فروردین ماه  مدیر و جمعی از همکاران فرهنگسرای ملل در خانه استاد با ایشان دیدار کردندو جشن تولد 82 سالگی ایشان را جشن گرفتند.


کارگاه استاد در فضایی بسیار صمیمی و زیبا در خانه ای قدیمی در یکی از محله های قدیمی شهر تهران قرار داشت و  آ ثار ایشان در هر گوشه و بر دیوارهای خانه ایشان به چشم میخورد.

این استاد فرهیخته برای میهمانان  از عشق و علاقه اشان  به وطن گفت و زیستن در ایران و خاطرات دوران  کودکی را قسمت مهمی از زندگی انسان برشمرد و عنوان کرد؛  هنرو هویت ایرانی  درهمین  سرزمین است  که معنا پیدا خواهد کرد.

 منوچهر معتبر گفت :  ضمن اشاره به کتاب صد سال تنهایی گفت :   در جوانی سختی های فراوانی کشیده است و خانواده فقیری داشت  و دوران  دانشجویی  را  با سختی و مشقت گذرانده اند.و هم اکنون  نیز کلاسهای هنری برای  علاقمندان در همه سنین برگزار می کند.  و هنر خود را برای علاقمندان تدریس می کند.

فلاح خیر  رییس فرهنگسرای ملل ضمن تبریک تولد ایشان  عنوان کرد؛ شما نسل  استاد کمال الملک  هستید و مطمئنا  روزها و شبهای زیادی بر شما سخت گذشته است است و ایران به وجود هنرمندانی چون شما افتخار خواهد کرد.

منوچهر معتبر در این مجلس صمیمی  شمع کیک تولد 82 سالگی خود را  که عکس یکی از کارهای معروفشان برروی  آن بود خاموش کرد .

و  دختر خردسال  هنرمند برای ایشان شعر خواند و یکی از کارهایش را به ایشان تقدیم کرد.

در انتهای برنامه استاد جمله ای را به یادگار برروی کتابش نوشت  .

منوچهر معتبر در سال ۱۳۱۵ در شیراز متولد شد. پس از گذراندن دوره دبیرستان در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران نام نویسی کرد و پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شد. سه دوره طراحی را در انجمن هنرجویان نیویورک و دوره فوق لیسانس  در آموزش هنر را در دانشگاه ایندیانا گذراند. او پس از بازگشت به ایران به تدریس طراحی و نقاشی در هنرستان های هنرهای تجسمی و دانشگاه های هنری تهران پرداخت.  آثار او از سال ۱۳۴۲ تا کنون در نمایشگا های انفرادی و گروهی در ایران و خارج از ایران به نمایش در آمده است. او در سال ۱۳۶۴ موفق به دریافت مدال و دیپلم افتخار نمایشگاه نقاشان جهان موناکو شد.

فرهنگسرای ملل با برگزاری برنامه در محضر دوست قصد دارد از هنرمندان منطقه یک در سال 97 تقدیر و تجلیل  کند که استاد اسماعیل معتبر اولین برنامه آن محسوب می شود.

. 

>دسته بندی:اخبار فرهنگسرا, یادداشت و مقاله, خبر مهم, اخبار برگزیده
تعداد بازدید 38 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات