هرکس مشکلی از مومنی را برطرف نماید و او را خوشحال سازد ، خداوند او را روز قیامت خوشحال و راضی می گرداند . امام رضا " (ع)
حدیث
نمایش خبر

آیین تکریم استاد مرتضی صفاریان در فرهنگسرای ملل برگزار شد

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
آیین تکریم استاد مرتضی صفاریان در فرهنگسرای ملل برگزار شد

همزمان با فرارسيدن ولادت امام حسين (ع) آيين تكريم استاد مرتضي صفاريان پيشكسوت تعزيه خواني ايران پنجشنبه ٣٠ فروردين ماه در فرهنگسراي ملل برگزار شد..


اين برنامه با حضور داوود فتحعلي بيگي رييس انجمن تعزيه ايران ، محسن هاشمي ، احمد عزيزي ، عنايت اله قاسمي ، رضا فرهاني اعضا هيئت مديره  انجمن تعزيه ايران، مهندس كارگران معاون اجتماعي فرهنگي شهرداري منطقه يك ، اسماعيل فلاح خير  و جواد حيدري پور روساي فرهنگسراي ملل و ولا ،جمعي از پيشكسوتان ،اهالي هنر و فرزندان و نوه هاي استاد برگزار شد.

 

صفاريان در اين برنامه شمع تولد٨٥سالگي خود را خاموش كرد و كيكي را كه نماد و سنبل تعزيه خواني برروي آن نقش داشت برش زد.

استاد مرتضی صفاریان یکی از تعزیه خوانان پیشکسوت ایرانی و  متولد 1312 در شهرستان خوانسار است. وی تعزیه‌خوانی را از 5 سالگی شروع کرده و تا حدود سنین 21 سالگی موافق‌خوانی می‌کرد و امروز در آستانه سن ٨٥ سالگي به عنوان یکی از معروفترین تعزیه خوانان در مخالف خوانی شناخته شده است

خانواده صفاریان همه تعزیه‌خوان بودند. پدر، برادر و برادرزاده‌هایش نیز تعزیه می‌خواندند. وی توانایی بالایی در تئاتر و تعزیه و مخالف خوانی  دارد.

 فرهنگسرای ملل در ادامه سری برنامه های در محضر  دوست و در راستاي ارج نهادن به مقام  هنرمندان و پيشكسوتان هنرو فرهنگ كشور تولد  اين استاد را جشن گرفت .

      برای دیدن گزارش  تصویری اینجا را کلیک نمایید.

http://melal.farhangsara.ir/tabid/797/AlbumID/1596-18960/Default.aspx

 

                              

>دسته بندی:اخبار فرهنگسرا, یادداشت و مقاله, خبر مهم, اخبار برگزیده
تعداد بازدید 52 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات